Działanie paneli słonecznych

Panele słoneczne wykorzystują potężne wolne źródła energii - słońce. W jednej godzinie słońce wysyła więcej energii do powierzchni Ziemi, niż świat używa w ciągu roku.

Istnieją dwa główne rodzaje aktywnych systemów słonecznych paneli: woda i ogrzewanie słoneczne fotowoltaiczne (PV). Choć mogą one wyglądać podobnie, to jednak są zupełnie inne. Panele słoneczne lub elektryczność słoneczna wykorzystuje energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej, które można następnie wykorzystać w domu. Panel słoneczny jest kosztowną technologią, ale pomoc finansowa jest obecnie dostępna w planie taryfowym.

Słoneczne ogrzewanie wody, zwane także ogrzewaniem słonecznym wykorzystuje energię słoneczną do podgrzewania wody. Jest ono stosowane głównie do ogrzewania Twojego domu. Można zainstalować systemy solarne PV dla budynku z dachem lub na ścianie, która jest zwrócona 90 stopni na południe. Mniej energii zostanie wygenerowane, jeśli powierzchnia fotowoltaiczna jest w cieniu. Krajowe systemy solarne PV kwalifikują się do taryf, które zapewniają gwarantowane wypłaty dla całej energii elektrycznej, która jest generowana przez system, co oznacza, że energia słoneczna PV może stać się technologią robienia pieniędzy.

 

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Są cztery podstawowe typy panelu fotowoltaicznego: monokrystaliczne, polikrystaliczne hybrydowe i amorficznego krzemu. Wszystkie są wykonane z krzemu, ale różnią się w sposobem wycięcia tego krzemu.

 

Przy wyborze słonecznego ogrzewania wody, trzeba wziąć pod uwagę cztery główne czynniki:

 

Twoja średnia ciepłej wody użytkowej

Powierzchnia dachu dostępna od strony południowej

istniejący system ogrzewania wody

budżet.