Przydomowe elektrownie wiatrowe

Domowe elektrownie wiatrowe podzielone są na 2 grupy: montowane na dachu i montowane na maszcie wolnostojącym zamontowane.
Turbiny wiatrowe domowe są w różnych rozmiarach, cenach i uprawnieniach. Mniejsze mikro-turbiny są często wykorzystywane do ładowania baterii, podczas gdy te z 0.6kW wzwyż mogą być również wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej dla domów i firm. Wybór odpowiedniego projektu turbiny i rozmiaru odpowiedni do Twojego domu jest bardzo uzależniony od indywidualnych okoliczności. Energia odnawialna stała się bardziej atrakcyjna od kwietnia 2010 roku, kiedy rząd uruchomił taryfy (FIT) . Program gwarantuje minimalną opłatę za wytworzoną energię elektryczną oraz oddzielną dopłatę za energię elektryczną.
Montaż turbiny wiatrowej:

    Wybierz miejsce

    Wybrać miejsce, gdzie turbina może być zamontowana tak wysoko, jak to tylko możliwe..
  

  Prędkość wiatru

    Pobierz wiarygodne oszacowania prędkości wiatru w miejscu swojej turbiny. Profesjonalny pomiar jest lepszy, ale oszacowanie średniej rocznej prędkości wiatru dla danej OS siatki odniesienia, można znaleźć za pomocą wiatru UK na podstawie bazy danych prędkości.

    Od grudnia 2011, tak długo, jak niektóre ograniczenia i warunki są przestrzegane, większość krajowych turbin wiatrowych nie powinny wymagać pozwolenia na budowę.

Ilość energii elektrycznej generowana przez małą skalę turbiny wiatrowej zależy od prędkości i kierunku wiatru na danym obszarze i innych pobliskich przeszkód takich jak budynki, drzewa i wzgórza, które mogłyby zmniejszyć prędkość wiatru lub wzrost turbulencji.